Teardrop

Poseidon, dünyalar güzeli Medusa'ya aşık olur ve Medusa'yı kuş kılığına bürüyerek Tanrıça Athena'nın tapınaklarından birisine kaçırır. Medusa'nın güzelliğiyle kendisine meydan okumasına çok kızan tanrıça Athena, ona yılandan saçlarıyla çirkin bir görüntü ve taşa çeviren gözler verir. Mitolojik hikayesinin sonunda sevdiği Tanrı Perseus tarafından başı kesilerek öldürülen Medusa’nın gözyaşları bugün kokteylimize ilham kaynağı olmuştur.
2018 Worldclass Competition yarışması finalist kokteyli


Cup of Gold

Hazinelere ve ganimetlere olan düşkünlüğüyle bilinen nam-ı değer korsan Captain Morgan, ganimetleri büyütmek yerine kendi zevkleri için kullanmayı tercih eder, tüm bunları romunu yudumlarken yapardı.
Baharatlı rom, karamelize tarçın şurubu, angostura bitteri, ananas suyu ve hindistan cevizi sütünden oluşan Cup of Gold, korsan Morgan’ın favorilerindendi.
2017-2018 DBC Masters yarışması finalist kokteyli

Generation

Bacardi Legacy’nin klasikleriden olan “Daisy de Santiago”ya Cocktail Engineer dokunuşu.. Bacardi carta blanca, yellow chartreuse, taze lime suyu, ev yapımı rezene şurubu, taze ananas, taze yeşil elma suyu.
2017-2018 Bacardi Legacy yarışması finalist kokteyli

Lady Bug

Uğur getiren kokteylimiz “Ladybug”
Cin, smirnoff north, ev yapımı biberiye aromalı üzüm şırası, taze portakal, taze nane, taze limon suyu suyundan oluşmaktadır.
2016-2017 DBC Masters yarışması şampiyon kokteyli.

Xios

Xios, tropik ananas aroması ile Akdeniz’de yer alan Helen kültürünü kokteylde bir araya getiriyor. Votka, sakız macunu, taze ananas püresi, taze limon suyu, ev yapımı kereviz sosu.
2017-2018 DBC Masters yarışması finalist kokteyli

Spice Route

Baharat, Antik Mısır’dan günümüze kadar yemeklerde, alternatif tıpta ve bir çok alanda kullanılmıştır. Hatta baharatlar uğruna bir çok savaşlar yapılmış efsaneler yazılmış ve inanılması güç olaylar yaşanmıştır. Bu efsanelerden biri; 1516 yılında Yavuz Sultan Selim’in doğunun şifalı baharatlarına ulaşmak için yaptığı savaş esnasında geçilmesi imkansız denilen Sina Çölü’nü 13 günde geçerek dünyanın kaderini değiştirmesidir. Baharat Yolunun bu büyüleyici niteliklerinden ilham alarak geliştirdiğimiz kokteylde Tekila Blanco, Meksika biberi ile dinlendirilmiş aperol, taze limon suyu, ev yapımı taze kekik aromalı çilek şurubu, tajin baharatı kullanılmıştır. Kendi tasarladığımız Tajin Baharatı; Tatlı pul biber, hafif acı pul biber, limon tozu, maldon deniz tuzu, sarımsak tozundan oluşmaktadır

2017-2018 DBC Masters yarışması finalist kokteyli

1910 Mexico City

2017’de Meksika Guadalahara’da düzenlenen Tahona Society Kokteyl Yarışması’nda Türkiye’yi temsil etmiştir ve dört etaptan biri olan sosyal medya etabında birinci olmuştur.

Arkaik

Bu kokteylimiz dünyada hala yaşayan nadir şaman halklarından biri olan Maya halkına bir saygı ve sevgi göstergesi olarak tasarlanmıştır. Ağustos 1993’te Papa John Paul ||, Meksika’ya resmi bir ziyarette bulunmuştur. Maya kökenli halklarla buluşmak için Yukatan Yarımadası’nda Maya Tanrısı Itzamna’ya adanmış Izamal kentini seçmiştir. Bu antik kentte işgal sonrasında inşa edilmiş Fransisken Manastırı’nın bahçesinde yerli halka seslenmiş ve dini ayini yönetmiştir. Sonra eğilmiş, toprağı öpmüş ve Maya halkından onların topraklarını misyonerlik adı altında işgal edip soykırım yapan insanlar adına bağışlanma dilemiştir. Bu noktaya sonradan Papa John Paul ||’nin heykeli dikilmiş ve gezi anılarını sergileyen küçük bir müze açılmıştır. Kokteylimizde Meksika’nın kendi yerel içkisi olan Tekila blanco, ev yapımı vanilya aromalı ananas marmeletı, absent, angostura bitteri, taze lime suyu ve taze portakal suyundan oluşmaktadır.
2017-2018 DBC Masters yarışması finalist kokteyli